fbpx

Bogdan Kiliński, ul.Nitschmanna 30A , 82-300 Elbląg, Polska

Warsztaty plastyczne 2022/2023 oferta dla szkół

To już 21 edycja projektu WARSZTATY PLASTYCZNE 2021/2022 – OFERTA DLA SZKÓŁ. Oferta skierowana jest do tych klas które kolejny rok chcą doskonalić swoje zdolności plastyczne i podejmować nowe wyzwania oraz dla tych klas, które po raz pierwszy zechcą spróbować swoich sił w rysunku, malarstwie, rzeźbie, grafice warsztatowej i wielu innych działaniach twórczych wpływających na wielozmysłowy rozwój osobowy dziecka. Dla uczestników warsztatów została przygotowana bardzo ciekawa oferta zajęć skierowanych do różnych grup wiekowych.

MAŁE WARSZTACIKI TWÓRCZE

Cykl spotkań „Małe Warsztaciki Twórcze” to propozycja skierowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym klasy I – III szkół podstawowych oraz ich nauczycieli i wychowawców. „Rysujemy i malujemy inaczej” oraz „Zabawy z przestrzenią”, to dwa bloki tematyczne pełne niespodzianek i oryginalnych propozycji do pracy indywidualnej i w grupach, w trakcie których dzieci będą poznawały różnorodne techniki plastyczne i materiały, poznamy też wybitnych twórców i ich dzieła, które staną się inspiracją do zabaw plastycznych. Zapewniam wszystkie materiały potrzebne do realizacji poszczególnych zadań. Zajęcia odbywają się jeden raz w miesiącu. Koszt zajęć: 14,00 zł od każdego uczestnika warsztatów lub do uzgodnienia Czas trwania zajęć: 75 min.

Nową formą spotkań warsztatowych jest cykl zajęć o charakterze arteterapeutycznym . Skierowany jest do grup, w których pojawiają się trudności wychowawcze.

KREATYWNI W TRUDNOŚCIACH

To próba rozwiązywania problemów językiem sztuki, który w prosty i atrakcyjny sposób ma przynieść uczestnikom radość tworzenia i świadomość pokonywania trudności. Ilość spotkań do uzgodnienia. Koszt zajęć : 15,00 zł od każdego uczestnika lub do uzgodnienia. Czas trwania zajęć: do 75 min.

Odkryj swój talent.

To projekt skierowany do dzieci szkół podstawowych – klasy IV -VI , którego głównym celem jest rozwój myślenia abstrakcyjnego – niefiguratywnego i wzbudzenie w jego uczestnikach radości tworzenia . „Akcja abstrakcja…”, „Moje imię”, „Litera dużego formatu”, to tylko trzy z licznych tematów przygotowanych do realizacji przez dzieci. Warsztaty będą się odbywały w pracowni na ul. Studziennej 26 B lub gabinecie szkoły. Ilość spotkań do uzgodnienia. Koszt zajęć: 15,00 zł od każdego uczestnika lub do uzgodnienia Czas trwania zajęć : do 75 min

Warsztaty plastyczne stacjonarne.

PRACOWNIA PLASTYCZNA MIEJSCEM SPOTKANIA ZE SZTUKĄ.

Pracownia plastyczna to przestrzeń, której istotą jest proces twórczy, w której realizowane są różnorodne projekty plastyczne mające za główny cel rozwój zdolności manualnych, kształtowanie wyobraźni i umiejętności spontanicznego wyrażania tego co jest w nas ukryte. W dzisiejszym świecie pracownia plastyczna to także miejsce spotkania z drugim człowiekiem ale również oaza ciszy i spokoju pomagająca żyć inaczej. Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych szkół podstawowych i średnich. Warsztaty będą się odbywały w pracowni na ul.Studziennej 26 B na Starym Mieście w Elblągu. „Na płaszczyźnie koła” – SPA duszy, „Jestem dźwiękiem”, „Moja gama kolorów – jestem kolorem”, „Mozaika -nauka cierpliwości”, to tylko kilka propozycji tematów do realizacji podczas zajęć. Koszt zajęć: 15,00 zł od każdego uczestnika zajęć Czas trwania: 90 min